آشنایی با تصفیه فاضلاب به روش usbf


رتبه این مطلب

 برای کاهش دادن مواد آلی از تصفیه فاضلاب به روش usbf استفاده خواهند کرد. این روش قدرت بسیار مناسبی برای حذف کردن مواد آلی در پساب های صنعتی و بهداشتی دارد. در این روش مواد هوازی و بی هوازی تلفیق می گردند و بستر مناسبی را فراهم می‌ کنند. در این روش شما می توانید مزیت ها و معایب زیادی را مشاهده کنید که در این مطلب می‌ خواهیم تمامی آنها را توضیح دهیم.

تصفیه سازی آب با روش استاندارد

روند تصفیه فاضلاب با روش usbf

در تصفیه فاضلاب روش usbf  مواد آلی از قسمت پایین به بالا حرکت می کنند و  خاصیت خود را از دست خواهند داد. در نهایت آبی که زلال است بدون مواد آلی در قسمت بالای مخزن قرار می گیرد و خارج خواهد شد. در این روند فسفات و ازت کاهش می یابند و هزینه کمتری را برای مشتریان فراهم خواهند کرد. با توجه به تعریفی که در مورد این روش بیان کردیم شما می توانید از آن برای حذف کردن مواد آلی استفاده کنید. فاضلاب دارای نیتروژن، مواد آلی و رسوبات در قسمت بی هوازی است. شما لایه های زیادی را در این قسمت مشاهده می ‌کنید که فعالیت برگشتی دارند. این مرحله حدود ۲ الی ۶ ساعت زمان می‌ برد.

در تصفیه فاضلاب به روش usbf ، جریان هوا از قسمت هوازی موجب هدایت فاضلاب به بخش غیر هوازی خواهد شد. زلال ساز که در این دستگاه استفاده می شود ساختار مخروطی شکل دارد می تواند لجن و فاضلاب را به بخش انتهای دستگاه حرکت دهد. زمان عبور آب فاضلاب از قسمت لجن، مواد آلی کارایی شان را از دست می‌ دهند. هر یک از انواع لجن هایی که به  به بخش زلال ساز وارد می شوند در قسمت انتهای دستگاه ته نشین می گردند. زمان ماندن در این مرحله حدود ۶ الی ۵۰ ساعت طول خواهد کشید. لجن های مازاد در این دستگاه تخلیه می شوند و قسمتی از آنها لجن برگشتی خواهد شد.

فعالیت های بازسازی در تصفیه فاضلاب به روش usbf

چرخه تصفیه فاضلاب به روش usbf مدام تکرار می گردد.  در این چرخه با هزینه کم و در بازه زمانی مناسب حجم زیادی از مواد آلی در انواع پساب ها کمتر خواهد شد. ساختار مخزن فیلتراسیون رو به بالا است که بستر لجن را باید در بهترین موقعیت فراهم کند. در بخش بی هوازی این دستگاه، بستری از لجن فعال می گردد که فعالیت ها و عملیات گوناگونی را انجام خواهد داد. برای وارد شدن پساب به این بخش باید ورودی مخزن در قسمت پایین نصب گردد. جهت بهبود سرعت هر یک از پساب ها و ته نشین کردن لجن های معلق باید زلال ساز مخروطی را رو به پایین نصب کنیم.

ترکیبات مهم در تصفیه فاضلاب usbf

ترکیباتی که در تصفیه فاضلاب به روش usbf هستند متفاوت می باشند. نیتروژن به عنوان یکی از مهمترین ترکیباتی است که در این دستگاه حذف می گردد. در واقع نیتروژن به عنوان اصلی ترین ترکیبات و مواد آلی در تصفیه فاضلاب شناخته می شود. با فرآیندهای متفاوت این دستگاه، نیتروژن به نیترات تبدیل می‌ گردد. ازت یکی دیگر از ترکیباتی است که در این دستگاه نابود می شود. قدرت بالای این دستگاه برای حذف ازت بسیار مناسب است. برای اینکه زلال ساز نشتی نداشته باشد باید از روش جذب بیولوژیکی استفاده کنیم. علاوه بر این می توانیم از روش های گوناگون مانند ترکیب شیمیایی برای حذف کردن انواع ازت استفاده کنیم.

تصفیه سازی آب

مزیت های تصفیه فاضلاب به روش usbf

در تصفیه فاضلاب به روش usbf پارامتر های گوناگونی وجود دارند که انواع رنگ، انگل، پاتوژن، بو و … را از بین می برند. مزیت های تصفیه فاضلاب در روش usbf  به گونه‌ ای است که بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند. هزینه نگهداری در این روش پایین است و راهبری مناسب و به صرفه ای را به خود اختصاص خواهد داد. شما زمان استفاده از این دستگاه به مواد غذایی جانبی نیاز ندارید. تولید لجن کم و کاهش دادن هزینه تخلیه به عنوان دیگر مزیت های این روش شناخته می‌ شوند. طراحی مدولار و قابل انعطاف یکی از مهم ‌ترین مزیت ‌هایی است که از این روش دریافت می گردد. برای کاهش دادن هزینه های مصرف انرژی می توانید از این روش استفاده نمایید. قابلیت کاهش مواد آلی فاضلاب در دمای متفاوت یکی دیگر از مواردی است که به عنوان مزیت این روش معرفی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت