آشنایی با کاربرد لامپ uv در تصفیه آب


رتبه این مطلب

کاربرد لامپ uv در تصفیه آب روز به روز نسبت به گذشته افزایش پیدا می ‌کند. تنوع زیادی در بازار برای دستگاه های تصفیه آب مشاهده می‌ کنیم. مصرف‌کنندگان به همین دلیل قدرت انتخاب زیادی نسبت به سال ‌های قبل خواهند داشت. بسیاری از افراد می‌ توانند بر اساس میزان آلودگی آب منطقه جهت خرید دستگاه تصفیه آب اقدامات لازم را انجام دهند. لامپ یو وی برای تصفیه آب مزیت های زیادی دارد. دستگاه هایی که دارای لامپ یووی هستند توسط اشعه ماورا بنفش آلودگی ها را از بین می برند.

لامپ های uv میکروارگانیسم های موجودات زنده را می توانند از بین ببرند. به همین دلیل باکتری های درون آب نمی توانند تولید مثل نمایند و به سلامت شما آسیب نمی رسانند. اگر آب آلوده را بنوشید موجودات زنده در دستگاه گوارش تان مشکل جدی را ایجاد خواهند کرد. اشعه ماورا بنفش می تواند ویروس ها، انگل ها، باکتری ‌ها و قارچ‌ هایی که قادر به تکثیر می باشند را از بین ببرد.

لامپ ماورا بنفش تصفیه آب

عملکرد و کاربرد لامپ های uv تصفیه آب

نحوه عملکرد لامپ های اشعه ماورا بنفش را باید به خوبی بشناسید تا دستگاه را با آگاهی بیشتری تهیه نمایید.  اگر دستگاه تصفیه آب این لامپ را داشته باشد با کمک آن می تواند موجودات زنده را نابود کند. دستگاه انرژی کافی تولید می کند و اشعه ماورا بنفش به طول ۲۵۴ نانومتر می‌ رسد. بنابراین موجودات و باکتری ‌ها دیگر قادر به تولید مثل نیستند. با این دستگاه از گسترش بیماری هایی که به وسیله آب آشامیدنی انتشار پیدا می ‌کنند جلوگیری خواهد کرد. اندازه گیری انرژی uv به وسیله دستگاه تصفیه آب محاسبه خواهد شد. اگر دوز دستگاه بالاتر باشد انرژی بیشتری جهت تصفیه آب آلوده استفاده خواهد کرد. مقدار  سطح دوز که برای از بین بردن میکروارگانیسم ها وجود دارد مقدار مشخص شده می باشد.

کاربرد لامپ uv در تصفیه آب برای از بین بردن آلودگی ها

کاربرد لامپ uv در تصفیه آب به گونه ‌ای است که می ‌تواند تمامی آلودگی های آب را در کمترین بازه زمانی نابود کند. دستگاه تصفیه آب یو وی شامل محفظه ای می باشد که تمامی سیستم را درون آن قرار می دهند. این دستگاه می تواند نحوه تکثیر هر یک از میکروب ها را برای غیرفعال کردن موجودات زنده در اختیار بگیرد. محفظه شیشه ‌ای کوارتز طول موج را از درون خود عبور خواهد داد. این مسئله موجب می گردد که آب در کمترین بازه زمانی تصفیه شود. محفظه شیشه ای لامپ یووی در برابر آب محافظت ویژه‌ ای دارد. چرا که برق و آب ارتفاع ارتباط مناسبی با یکدیگر نخواهند داشت. لامپ های یو وی با بخار جیوه عملکرد خود را انجام می دهند.

 آیا لامپ های یو وی ایمن هستند ؟

این مسئله که بدانید کاربرد لامپ uv در تصفیه آب چیست و آیا ایمن است بسیار مهم خواهد بود. به صورت کلی باید بگوییم در دستگاه‌ هایی که دارای لامپ یو وی می باشند مواد شیمیایی مضر وجود ندارد. ترکیبات هر یک از لامپ های یو وی تغییر پیدا نخواهد کرد. دستگاه تصفیه آب یو  وی برای تصفیه کردن استفاده می شود. نور این دستگاه موجودات زنده میکروسکوپ را از بین می برد و برای انسانها ضرر نخواهد داشت. تصفیه آب با استفاده از کلر جایگزینی برای uv به شمار می ‌رود. البته باید بدانید که درمان با اشعه ماورا بنفش بسیار ایمن تر خواهد بود. اشعه ماورا بنفش قادر است آب را از تمامی مواد آلوده کننده تصفیه نمایید ولی کلر قادر به انجام دادن این کار نخواهد بود.

لامپ تصفیه آب

کاربرد لامپ uv در تصفیه آب و تاثیر دستگاه

تاثیر هر یک از دستگاه های تصفیه آب که با اشعه ماورا بنفش مجهز هستند بسیار عالی می باشد. لامپ یووی سرعت زیادی برای استریل کردن دارد. اشعه ماورا بنفش ۹۹ درصد موجودات زنده را از بین خواهد برد. این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور دائم کار می کنند و همیشه ایمن هستند. سیستم ها بدون مواد شیمیایی آب را تصفیه می نمایند و طعم و بوی بد آنها اضافه نمی کنند در واقع یکی از مهم ‌ترین مزیت ‌های لامپ یو وی در تصفیه آب این است که آب را هدر نمی ‌دهد. شما زمان وقوع بلایای طبیعی مانند سیل می توانید از این دستگاه استفاده کنید و آب سالم و گوارا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت