بهترین روش برای کاهش tds آب چیست ؟


رتبه این مطلب

 اگر بهترین روش برای کاهش tds آب را به کار بگیریم می توانیم آب تصفیه شده سالمی را مهیا کنیم. روش های زیادی برای از بین بردن tds وجود دارد که هر یک از این روش ها دارای استانداردهای مشخص شده‌ ای هستند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد سطح tds اهمیت دارد این است که استانداردهای تعیین شده آن را بررسی کنید. اگر سطح tds کمتر از ۵۰ باشد برای نوشیدن انتخاب مناسبی نخواهد بود. سطح tds اگر ۵۰ تا ۱۵۰ باشد یعنی قابل نوشیدن است. زمانی که سطح tds به ۱۵۰ تا ۲۵۰ برسد یعنی نوشیدن آن به صورت بهینه انجام می گردد. اگر سطح تی دی اس بالاتر از ۱۲۰۰ باشد برای نوشیدن خطرناک خواهد بود.

کاهش tds آب

شناخت بهترین روش برای کاهش tds آب

هر یک از فاکتورهایی که روی انتخاب بهترین روش برای کاهش tds آب اهمیت دارد را باید بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین روش را به کار بگیریم. بهترین روش هایی که برای کاهش tds به کار گرفته می شوند عبارت هستند از :

  1. اسمز معکوس

اسمز معکوس به عنوان یکی از روش های مناسب برای کاهش tds آب می باشد. فرایند اسمز معکوس جهت کاهش دادن tds و حذف کردن آن از آب به صورت اصولی انجام می گردد. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس اگر از نوع نیمه صنعتی و خانگی باشد می ‌تواند حدود ۹۰ درصد tds را حذف کند. نمک ‌های محلول در هر نوع ناخالصی tds حذف می شوند و این روش کمک می کند که آب تصفیه شده قابل نوشیدن گردد.

  1. استفاده از روش تقطیر

راه حل بعدی برای کاهش tds آب استفاده از روش تقطیر می باشد. بسیاری از آلاینده هایی که در آب وجود دارند دارای نقطه جوش استاندارد هستند. به همین دلیل به صورت مایع و جامد امکان دارد که هر یک از آلاینده ها در قسمت ته مخزن بمانند. با یک شستشوی ساده می توانید تمامی آلاینده ها را در کمترین بازه زمانی حذف کنید. مواد محلول دیگری که درون آب تبخیر می شوند به وسیله فیلتر کربنی در قسمت دهانه دستگاه قرار خواهند گرفت. دستگاه مقطر مانند دستگاه تصفیه عمل می ‌کند و به طور کامل می تواند عوامل موثر tds را حذف کند. این فرآیند تا حدودی زمان ‌بر است و برای تولید آب تصفیه شده زمان زیادی را به خود اختصاص می‌ دهد.

  1. یون زدایی بهترین روش برای کاهش tds آب

راه حل بعدی برای اینکه بدانیم بهترین روش برای کاهش tds آب چیست این است که یون زدایی را انجام دهیم. دقت داشته باشید که یون زدایی آب با درجه خلوص بالا باید انجام گردد. این روش بهتر است جهت تصفیه کردن آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گیرد. این روش یکی از راه ‌حل‌ های مناسب برای انواع صنایعی است که به آب با درجه بالا احتیاج پیدا می‌ کنند. tds هر یک از آلاینده های خنثی و بدون بار را قادر نیست حذف کند. از این روش برای یک راه ‌حل پیش تصفیه ای استفاده خواهند کرد. این روش یک روش استاندارد است که بسیاری از صنایع آن را به کار می گیرند.

اسمز معکوس

نکاتی در مورد انتخاب بهترین روش برای کاهش tds آب

اگر می خواهید بهترین روش برای کاهش tds آب را به کار بگیرید می توانید طبق این سه روش بیان شده یکی از آنها که مناسب تر است را انتخاب کنید. هر یک از روش ها می توانند مقدار مشخص شده ‌ای از تی دی اس آب را کاهش دهند.  طبق نوع آب که می خواهید تصفیه شود باید یکی از روش ‌ها را به کار بگیرید. امروزه بسیاری از افرادی که در زمینه تصفیه و کاهش دادن tds فعالیت می کنند روش های مشخص شده را به افراد معرفی می نمایند. شما برای اینکه از بهترین روش جهت کاهش دادن tds را استفاده نمایید می توانید مشورت های لازم در زمینه کاهش دادن tds آب را دریافت کنید.

هر یک از کارشناسانی که در زمینه تصفیه سازی آب فعالیت می ‌نمایند تمامی عواملی که موجب کاهش tds  آب می باشد را می‌ شناسند. تمامی فاکتورهای که مربوط به کاهش دادن tds است را باید از نظر استانداردهای مشخص شده بررسی کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که برای از بین بردن tds نیاز است درجه خلوص بالای تصفیه را از نظر نوع آبی که تصفیه می شود بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت