دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده چیست ؟


رتبه این مطلب

 دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده متفاوت است. اگر شما می خواهید از آب تصفیه شده استفاده کنید باید مزه آن را به خوبی بررسی نمایید. برخی از دستگاه‌ های تصفیه امکان دارد به خوبی تصفیه آب را انجام ندهند و به همین دلیل آب تصفیه شده مزه مناسبی نداشته باشد. یکی از مهمترین نکاتی که زمان تصفیه آب با استفاده از دستگاه های تصفیه اهمیت دارد این است که نحوه نصب دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. این مسئله که دستگاه به صورت اصولی نصب شود اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در صورتی که دستگاه را به تازگی نصب کرده اید شاید بوی خاصی در آب بعد از فیلتر کردن آب به مشام تان برسد. در این مواقع باید مایع محافظ فیلتر را به طور کامل از نظر استاندارد بودن مورد بررسی قرار دهید.

طعم آب تصفیه شده

انواع دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده

طعم های آزاردهنده متفاوتی که از آب تصفیه شده دریافت می شوند را باید بشناسید تا دلایل آنها را متوجه گردید. برخی از مهمترین دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده که مربوط به طعم هستند عبارتند از :

  1. طعم کلر

یکی از مهم‌ ترین طعم هایی است که در آب تصفیه شده به مشام شما می‌ رسد طعم کلر است. آب تصفیه شده اگر طعم کلر داشته باشد یعنی تامین کننده دستگاه تصفیه آب، ضدعفونی کننده را برای تصفیه آب استفاده کرده است.  در تصفیه خانه هایی که برای تصفیه آب از کلر استفاده می شود طعم کلر را در آب متوجه خواهید شد. اگر آب شیرین تر باشد یعنی به منبع آب نزدیک تر است. در این صورت شما طعم کلر را به صورت قوی تر احساس خواهید کرد. کلر به عنوان یکی از طعم هایی است که در بیشتر دستگاه های تصفیه احساس خواهد شد. اگر دستگاه تصفیه بر اساس استانداردهای مشخص شده نصب گردد بعد از مدتی بوی کلر از بین خواهد رفت.

  1. طعم تلخ

مزه تلخ به عنوان یکی دیگر از مزه هایی است که در تصفیه آب به مشام شما خواهد رسید. یکی از دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده مربوط به تلخ بودن مزه آب است.  تلخ بودن آب به مس موجود در آب بر می گردد. در صورتی که لوله کشی آب با استفاده از مس انجام شود طعم آب تلخ خواهد شد. احساس طعم تلخ در آب یعنی اینکه میزان روی و مس زیاد است. در صورتی که آب مزه تلخی داشته باشد بیشتر افراد احساس حالت تهوع خواهند داشت.

برای حل کردن این مشکل افرادی که در مناطق متفاوت زندگی می کنند سعی می نمایند از دستگاه های تصفیه آب استاندارد استفاده نمایند. در بسیاری از مواقع با تصفیه آب تلخی از بین نمی رود. علت اصلی حذف نشدن تلخی آب، مقدار بالای عناصر متفاوت است. طعم تلخ آب خطرناک نیست و امکان دارد به وفور در آب تصفیه شده به مشام برسد. برای حل کردن این مشکل باید از فیلتر هایی که دارای مواد معدنی هستند استفاده نمایید.

آب تصفیه شده

  1. دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده و طعم شور آب

طعم شور به عنوان یکی دیگر از طعم هایی است که بعد از تصفیه آب به مشام شما خواهد رسید. در صورتی که متوجه می شوید آب طعم شوری دارد باید بدانید کلر بیشتری به آب اضافه شده است. آب دارای کلر است و اضافه کردن کلر جهت ضدعفونی موجب شور شدن مزه آب خواهد شد. یکی از مهمترین دلایل نگران کننده ای که مربوط به شور بودن آب است، فاضلاب می باشد. امکان دارد این اتفاق بیفتد که آب فاضلاب وارد آب تصفیه شده گردد و آب شور شود. اگر طعم آب بیش از اندازه شور شود باید از نوشیدن آن خودداری کنید.  برای حل کردن این مشکل هر چه سریع ‌تر اقدامات لازم را انجام دهید.

  1. مزه تخم مرغ فاسد

یکی دیگر از مهمترین دلایل تغییر طعم آب تصفیه شده این است که امکان دارد باکتری های گوگردی درون آب به وجود بیایند. زمانی که باکتری های گوگردی درون آب باشند؛ آب مزه تخم مرغ فاسد می دهد. بوی نامطبوعی که از آب به مشام شما می رسد مربوط به سولفید هیدروژن و باکتری های گوگردی است. در واقع این آب به عنوان آب گوگرد شناخته می‌ شود که مضرات زیادی دارد. اگر طولانی مدت از دستگاه تصفیه برای تصفیه آب استفاده نکنید متوجه می شوید که مزه آب تغییر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت