مزایای پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟


مزایای پکیج تصفیه فاضلاب در ایران
رتبه این مطلب

استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب برای تصفیه‌سازی فاضلاب، یکی از روش‌های محبوب با راندمان بالا و مصرف انرژی بهینه است. مزایای پکیج تصفیه فاضلاب بسیار زیاد است و آن را به یکی از برترین روش‌ها برای تصفیه‌سازی فاضلاب و حفاظت از محیط زیست در این زمینه، تبدیل نموده است. در این مطلب قصد داریم تا مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استفاده از پکیج‌های تصفیه فاضلاب را بیان کنیم.

گروه صنعتی و مهندسی بنیان آب با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب و به کارگیری تیم قدرتمند طراحی و ساخت متشکل از مهندسین برجسته و کارآزموده ، آماده ارائه مشاوره رایگان می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید.

تصفیه‌ی فاضلاب

فاضلاب، به آب مصرف شده گفته می‌شود. از آن‌جایی که این آب وارد طبیعت می‌شود، می‌تواند سبب آسیب به آن شود. بنابراین باید اقدامات مربوط به تصفیه‌ی فاضلاب اجرا گردد تا فاضلاب گندزدایی شده و تصفیه شده وارد محیط زیست گردد.

برای تصفیه‌ی فاضلاب، روش‌های مختلفی وجود دارد. در برخی از این روش‌ها، فاضلاب به کمک دستگاه‌های تصفیه، تصفیه می‌شود. یکی دیگر از روش‌های مرسوم برای تصفیه‌سازی فاضلاب، استفاده از هوادهی با اکسیژن است که می‌تواند به تجزیه‌ی باکتری‌های زنده‌ی فاضلاب بیانجامد. در هر صورت، در تمام این روش‌ها، هدف تنها یک چیز است و آن هم این‌که، «فاضلاب، گندزدایی و تصفیه شود.».

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب در ایران
مزایای پکیج تصفیه فاضلاب در ایران

پکیج تصفیه فاضلاب

پیکیچ‌های تصفیه‌ی فاضلاب، گزینه‌ای هستند که برای تصفیه و گندزدایی فاضلاب به کار برده می‌شوند. با توجه به اهمیت موضوع تصفیه‌سازی فاضلاب، تهیه‌ی این دستگاه برای کارخانه‌های صنعتی و مکان‌های دیگر، بسیار ضروری شده است.

پکیج تصفیه فاضلاب در حقیقت دستگاهی است که به صورت آماده، به فروش می‌رسد. این دستگاه در ساختمان به کار می‌رود به گونه‌ای که فاضلاب از یک سمت وارد آن شده و از سمت دیگر، فاضلاب تصفیه شده، ارائه می‌شود. در داخل این دستگاه نیز قطعاتی وجود دارند که عملیات تصفیه‌سازی فاضلاب را انجام می‌دهند.

انواع پکیج تصفیه‌ فاضلاب

پکیج‌هایی که برای تصفیه‌ی فاضلاب به کار برده می‌شوند، در انواع مختلفی موجود هستند. یکی از پارامترهایی که برای گروه‌بندی این پکیج‌ها به کار برده می‌شود، جنس بدنه‌ی آن‌ها است. از این منظر پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب را به چهار گروه تقسیم می‌کنند. این چهار گروه عبارتند از:

 • انواع پکیج‌های فلزی
 • پکیج‌های جنس پلی اتیلن
 • انواع پکیج‌های کامپوزیت
 • پیکج‌های جنس بتنی

این که کدام نوع از این پکیج‌ها را به کار بگیریم، به حجم فاضلاب تولید شده، نوع فاضلاب و آلودگی ایجاد شده و بسیاری موارد دیگر بستگی خواهد داشت. به منظور انتخاب صحیح، کارشناسان زبده‌ی گروه صنعتی و مهندسی بنیان آب آماده ارائه مشاوره و خدمات تخصصی می باشند.

دسته‌بندی دیگری که برای پکیج تصفیه فاضلاب در نظر گرفته می‌شود، برطبق نوع فرآیند تصفیه‌سازی آن است. از این نظر:

انواع پکیج‌های تصفیه فاضلاب خواهند بود.

مزایای تصفیه فاضلاب

تصفیه‌ی فاضلاب، مزایای مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن، حفظ محیط زیست است که به دلیل جلوگیری از ورود میکروب و باکتری‌های مضر، امکان پذیر خواهد بود. از طرف دیگر، آب به دست آمده از تصفیه‌ی فاضلاب، کاملاً تصفیه شده و بدون آلودگی خواهد بود. بنابراین، مصرف این آب برای بسیاری از موارد، مناسب بوده و بدین ترتیب در مصرف آب، صرفه‌جویی می‌شود. این موضوع به خصوص برای مناطقی که با کمبود منابع آبی مواجه هستند، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در ادامه‌ی مطلب، برخی از مهم‌ترین مزایای تصفیه آب را بیان کرده‌ایم.

 • از فاضلاب تصفیه شده برای شست‌وشوی خیابان‌ها و محوطه‌های شهری استفاده می‌شود و بدین ترتیب در مصرف آب، صرفه‌جویی خواهد شد.
 • از فاضلاب تصفیه شده باکیفیت می‌توان برای آبیاری مزارع و زمین‌های زراعی استفاده کرد.
 • اطمینان از عدم وجود آلودگی و عوامل بیماری‌زا برای تخلیه‌ی فاضلاب تصفیه شده در طبیعت
 • جبران و صرفه‌جویی در مصرف آب و منابع آبی کشور

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب

همان‌طور که بیان کردیم، تصفیه‌ی فاضلاب، مزایای فراوانی دارد که به‌کارگیری آن را به یک ضرورت تبدیل کرده است. استفاده‌ از پکیج‌های تصفیه فاضلاب نیز مزایای بسیاری دارد که سبب می‌شود تا این روش برای تصفیه‌سازی فاضلاب، بسیار بهینه و مناسب باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایا پکیج تصفیه فاضلاب را بیان کرده‌ایم.

 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب، وزن کمی دارند.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب را هم می‌توان در درون زمین دفن کرد و هم به صورت روکار، نصب نمود.
 • نصب و استفاده از پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب نیازی به عملیات ساختمانی ندارد.
 • نصب و راه‌اندازی این پکیج‌ها، بسیار سریع بوده و در زمان کوتاهی اجرا خواهد شد.
 • مصرف انرژی پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب بهینه است.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب، فضای اندکی را اِشغال می‌کنند.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب، خروجی مناسبی را ارائه می‌دهند.
 • مقاومت پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب در برابر عواملی مانند پوسیدگی، ترک خوردگی، زنگ زدگی، ساییدگی، شوک‌های هیدرولیکی و آلی، بالا است.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب با ظرفیت متناسب، طراحی و ساخته شده است که بسته به حجم فاضلاب تولیدی و نیز میزان آلودگی آن، می‌توان از نوع مناسب آن، بهره‌مند شد.
 • هزینه‌ی خرید، نصب و به‌کارگیری پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب بهینه و کاملاً معقول است.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب با محیط زیست سازگاری لازم را داشته و استاندارد هستند.
 • بازدهی و راندمان پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب بالا است.
 • امکان کنترل و مدیریت عملکرد پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب وجود دارد.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب، از متصاعد شدن بوی نامطبوع جلوگیری می‌کند.
 • پکیج‌های تصفیه‌ی فاضلاب عمر بالایی دارند.

جمع‌بندی

با توجه به افزایش جمعیت شهری و نیز گستردگی صنایع، تولید فاضلاب نیز افزایش پیدا کرده  است. بنابراین لزوم دارد تا از یک راهکار مناسب به منظور کاهش آلودگی‌ها و خسارات ناشی از فاضلاب‌های تولید شده، استفاده کنیم. از جمله بهینه‌ترین روش‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شود، به‌کارگیری پکیج تصفیه فاضلاب است. مزایا پکیج تصفیه فاضلاب موجب شده است تا این روش، به عنوان روش بهینه و برتر، در بسیاری از صنایع و تولیدی‌ها استفاده شود. از مهم‌ترین مزیت‌ها، می‌توان به سهولت در نصب و راه‌اندازی و هم‌چنین مصرف انرژی بهینه‌ی این پکیج‌ها اشاره کرد. به علاوه این‌که فاضلاب تصفیه‌شده خروجی از آن، بدون آلودگی بوده و برای مصارف متنوع آماده خواهد بود. پکیج‌های تصفیه فاضلاب نقش مؤثری در کاهش آلودگی‌های محیط زیست داشته‌اند. پکیج‌های تصفیه فاضلاب در انواع مختلفی ساخته می‌شود که بسته به مسأله، می‌توان از نوع متناسب، ‌استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت