پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی


آب جدایی ناپذیرترین بخش صنایع مختلفی مثل صنایع غذایی میباشد و بدلیل مصرف زیاد آب در این صنعت و تولید فاضلاب میتوان گفت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی نیز بسیار مهم است.

در صنعت مربوط به تولید مواد غذایی مختلف، دامنه وسیعی از کارخانجات مانند تولید انواع مختلف کنسرو رب گوجه فرنگی، تولید انواع خشکبار، سبزیجات خشک، قند، لبنیات، انواع نان، فراورده های گوشتی، شیرینی، شکلات، بیسکویت، انواع آبمیوه و شربت، مرباجات، ترشی، شوری، حبوبات و کمپوت وجود دارد.

کارخانجات صنایع غذایی به دو نوع فصلی و غیر فصلی تقسیم می شوند. کارخانجات فصلی در ماههای خاصی از سال به فعالیت مشغول هستند پس فاضلاب کمتری تولید میشود و کارخانجات غیر فصلی در تمام فصل های سال به فعالیت مشغول هستند به همین دلیل مداوم فاضلاب تولید می شود. انتخاب روش تصفیه با پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی به فصلی و غیر فصلی بودن کارخانجات وابسته است.

کیفیت پساب صنایع غذایی برای تصفیه با پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

کیفیت و کمیت فاضلاب تولید شده در صنایع غذایی مختلف تحت تاثیر نوع محصول تولیده شده در آن کارخانه قرار دارد. در فاضلاب صنایع غذایی مقدار اکسیژن مورد نیاز بیولوژیکی (BOD) بین 10000-100 میلی گرم در لیتر است.

در فاضلاب صنایع غذایی میزان مواد معلق (TSS) بسیار متغییر است و مقدار آن ممکن است تا 120000 میلی گرم در لیتر متغییر باشد. در صنایع غذایی مختلف بیشترین فاضلاب در صنعت کنسروسازی ایجاد می شود و بیشترین میزان مواد معلق در صنعت نیشکر تولید می شود.

فاضلاب تولید شده در صنایع غذای دارای میزان بالایی مواد جامد معلق، روغن، چربی و مواد آلی است. از آنجائی که این فاضلاب حاوی ترکیبات روغنی و مواد معلق بالاست نیاز است تا قبل از ورود این فاضلاب به شبکه فاضلاب شهری فرایند تصفیه روی آن انجام گیرد. لازم است روی فاضلاب تولید شده در صنایع کنسرو و کمپوت عملیات پیش تصفیه را انجام داد و سپس فاضلاب تصفیه شده را به سیستم جمع آوری فاضلاب شهری منتقل کرد.

در مرحله پیش تصفیه ذرات موجود در فاضلاب جداسازی می شوند. برای جداسازی ذرات از روش ته نشینی فیزیکی استفاده میشود در کنار روش ته نشینی فیزیکی از روش های دیگری جهت تنظیم PH و کاهش غلظت مواد جامد معلق استفاده می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

در فاضلاب تولید شده در صنایع آبمیوه سازی و نوشابه میزان اکسیژن خواهی بیولوژیکی در محدوده 4500-600 و اکسیژن خواهی شیمیایی در محدوده 8000-1200 است. چیزی حدود 79 درصد میزان آب مصرف شده در صنعت نوشابه سازی به فاضلاب تبدیل می شود. به همین جهت لازم است این فاضلاب تولید شده توسط پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی تصفیه گردد.

فاضلاب های صنایع غذایی دارای غلظت بالای آلاینده ها هستند به همین جهت باید از روش های بیولوژیکی، فیزیکی و شیمیایی جهت تصفیه فاضلاب تولید شده در کارخانجات صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

روشهای تصفیه فاضلاب با پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

روش های مختلفی جهت تصفیه فاضلاب صنایع غذایی پیشنهاد شده است که این روش ها شامل روش های مختلف بیولوژیک هوازی مانند روش های IFAS و MBBR می باشد و روش های بی هوازی شامل روش های UASB و ABR می باشد.

قسمت های تشکیل دهنده پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

1. دانه گیر

2. آشغالگیری

3. ته نشینی

4. گند زدایی

5. تصفیه بیولوژیکی

6. مخزن ذخیره پساب

با توجه به نوع کیفیت فاضلاب تولید شده در کارخانه می توان بخش های متنوع دیگری را به این پکیج اضافه و یا کم کرد و در نهایت فاضلاب تصفیه شده صنایع غذایی را برای آبیاری درختان و فضای سبز بکار برد و یا حتی در خط تولید و شست و شو آن را مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست