پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی


پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
5/5 - (2 امتیاز)

اگر قالیشویی دارید یا با صنعت قالیشویی آشنا باشید میدانید که پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی مانند یک فرشته نجات، شما را از دست ماموران محیط زیست نجات میدهد.حال اگر دوست دارید بدانید که چگونه پساب قالیشویی خود را با کمترین هزینه تصفیه کنید و حتی دوباره از آن استفاده کنید. پیشنهاد میکنم که در ادامه همراه ما باشید. برای دریافت مشاوره رایگان راجع به پساب خود با ما تماس بگیرید.

امروزه منابع اصلی تولید پساب که هم بصورت خانگی و هم بصورت صنعتی تولید میشود پساب قالیشویی میباشد. ولی در کشور ما ایران با توجه به کم آبی (که موجب افزایش هزینه مصرف بالای آب گردیده) و خشکسالی، صنعت قالیشویی را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

از طرف دیگر چون فاضلاب تولیده شده قالیشویی، دترجنت مواد شوینده نیز دارد. بنابراین ورود این گونه پساب برای محیط زیست مشکلات زیادی ایجاد میکند.
برای تصفیه فاضلاب قالیشویی با در نظر گرفتن پساب های تولیدی که تحت تاثیر مواد شوینده نیز میباشند. روشهای مختلفی از جمله: بیولوژیکی ، فیزیکی و شیمیایی وجود دارد.

خصوصیات کیفی تصفیه فاضلاب قالیشویی

در واقع میتوان گفت خصوصیات کیفی تصفیه فاضلاب قالیشویی تا حدود زیادی مشابه تصیفه فاضلاب بهداشتی میباشد با این تفاوت که پساب قالیشویی با مقدار قابل توجهی مواد کف زا، شوینده و دترجنت همراه است.

میتوان گفت به ازای هر متر مربع شستشو قالی تقریبا 40 الی 30 لیتر پساب قالیشویی تولید میشود. این فاضلاب علاوه بر مواد شوینده دارای الیاف سبک وزن کنده شده از قالی طی شستشو نیز است.

مراحل تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

بخش آشغالگیر : این بخش جهت حذف و جداسازی مواد درشت و شناور فاضلاب استفاده میشود.

قسمت متعادل ساز: در ابتدای فرآیند تصفیه فاضلاب از یک متعادل ساز برای تعادل سازی کیفی و کمی پساب در طول شبانه روز استفاده میشود.

بخش اختلاط سریع: این واحد قلب روش تصفیه شیمیایی بوده و یکی از مهمترین واحدها در تصفیه خانه است. که از این واحد برای مواقعی که یک ماده باید با سایر مواد مخلوط شود استفاده میشود.

در این واحد برای مخلوط کردن فاضلاب با مواد منعقد کننده از همزنهای دور تند استفاده میشود که حدودا 10 دقیقه به طول می‌انجامد لازم بذکر است که برای انعقاد نیز از موادی مانند آهن، آلوم، آهک و سولفات استفاده میشود.

قسمت فلاکولاسیون (لخته سازی):

در این واحد درجه حرارت فاضلاب و سرعت اختلاط سریع، بسیار موثر است. پس از واحد اختلاط سریع فاضلاب و افزوده شدن مواد منعقد کننده، پساب وارد بخش لخته‌سازی شده و حدود 30 دقیقه با سرعت کم باهم همزده میشوند.

بخش مخزن ته نشینی:

در این واحد فاز جامد از مایع جدا میشود. که باعث اتصال مواد جامد به همدیگر میشود و تحت تاثیر نیروی ثقل در ته مخزن ته‌نشینی رسوب میکنند.

واحد فیلتر شنی:

بعد از بخش ته نشینی، فاضلاب وارد واحد فیلتر شنی یا فیلتراسیون میشود. در این قسمت مواد معلق جزئی موجود در پساب حذف خواهند شد. این بخش در واقع جهت فیلتراسیون و کاهش کدورت آب به کار میرود.

بخش گندزدایی:

آخرین مرحله تصفیه فاضلاب قالیشویی که جهت حذف میکروب‌های بیماریزا و کاهش درجه کدورت آب محصول فاضلاب است. میتوان از دیگر کاربردهای این واحد را اکسیداسیون مواد آلی فاضلاب و حذف بوی نامطبوع فاضلاب نام برد.

مزیت‌های پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی:

– پائین بودن هزینه اولیه احداث پکیج و بازگشت هزینه اولیه در کوتاهترین زمان ممکن

– اپراتوری آسان

– بهره برداری آسان

– قابلیت اجرا و طراحی با توجه به میزان فضای قابل دسترس

– با توجه به نوع ماده منعقد کننده و ترکیبات موجود امکان طراحی سیستم وجود دارد

– قابلیت استفاده از آب نهائی تصفیه شده با پکیج

– راندمان بالا در حذف مواد شوینده و دترجنت ها

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

اگر به دنبال رفع مشکل فاضلاب خود هستید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت