پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه


پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها
5/5 - (4 امتیاز)

بیشترین میزان مصرف آب‌های شیرین مورد استفاده در صنعت کشاورزی و دامی در تمامی جهان، توسط صنعت فرآوری گوشت صورت می‌گیرد. در همین جهت، کشتارگاه‌ها در طی فرایند کشتار و همچنین برای تمیز کردن تاسیسات خود، میزان قابل توجهی فاضلاب کشتارگاه به وجود می‌آورند. فاضلاب‌های کشتارگاه‌ها، دارای میزان بسیاری از مواد آلی و معدنی هستند. که توسط پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه در مسیر تصفیه قرار می‌گیرند.

در صورتی که شما هم با فاضلاب کشتارگاه سر و کله میزنید. بنیان آب به صورت رایگان توسط متخصصان خود به شما کمک میکند. که مشکل فاضلاب کشتارگاه راه حل کنید. فقط کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید.

البته این نکته قابل ذکر است که بین فاضلاب‌های کشتارگاه و پساب‌های کارخانه‌های فرآوری گوشت تفاوت وجود دارد. که این تفاوت‌ها از نظر نوع و میزان غلظت آلاینده‌های آن‌ها است. که تفاوت‌های بسیاری را شامل می‌شود.

فاضلاب کشتارگاه چگونه است؟

فاضلاب کشتارگاه‌ها دارای باقی مانده‌ی انواع گوشت‌های مرغ، گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت اسب و غیره هستند. منبع اصلی آلاینده‌های موجود در آن‌ها را خون، ادرار و مدفوع، آب شستشوی لاشه‌ها، ظروف، کف و تجهیزات کشتارگاه، مواد موجود و باقی مانده در معده‌ی این حیوانات و بسیاری مواد زباله‌ای دیگر، تشکیل می‌دهند. به همین علت است که این آلاینده‌ها BOD ها، COD ها فسفات ها و نیترات‌ها هستند.

فاضلاب‌های کشتارگاه دارای میزان زیادی از مواد جامد معلق‌اند. در کل باید گفت که در پساب‌های کشتارگاه‌ها، مواد بسیار سمی زیادی موجود نیست. اینکه فاضلاب‌های خانگی دارای شباهت‌های زیادی با فاضلاب‌های کشتارگاه‌ها دارند، با وجودی که دارای غلظتی متفاوت‌اند.

در هر کشتارگاه حدودا به مقدار ۶ الی ۳۶ متر مکعب آب احتیاج است. که میزان آلاینده‌های وارد شده به آب در حدود ۶.۵ الی ۲۳.۵ کیلوگرم در هر تن است. البته باید به این نکته توجه داشت. که میزان آلاینده‌هایی که از ذبح حیوانات مختلف وارد آب می‌شود، نیز متفاوت است. در پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، خون باید به طور جداگانه تصفیه گردد. در غیر این صورت می‌تواند میزان غلظت مواد آلی را تا حدود ۴۰ درصد افزایش دهد.

فاضلاب‌های صنعتی علی‌الخصوص فاضلاب کشتارگاه‌ها دارای باکتری‌های زیادی هستند. بنابراین در پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، برای جلوگیری از بروز این قبیل مشکلات؛ باید حجم آب برای انجام عملیات تصفیه کم باشد. همچنین فاصله‌ی زمانی بین دو تصفیه کم و کوتاه باشد. ولی در عین حال، فرآیند تصفیه فاضلاب کشتارگاه‌ها، خیلی پیچیده نمی‌باشد. فاضلاب کشتارگاه‌ها را نمی‌توان بدون تصفیه و استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، در محیط و لوله‌های مربوط به انتقال فاضلاب‌ها آزاد کرد. استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، امکان اصلاح چرخه‌ی تولید شده که این امر موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می‌گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها

طرح بندی سیستم پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

_ در تصفیه فاضلاب کشتارگاه‌ها، تا زمانی که میزان آلاینده‌های موجود در فاضلاب کشتارگاه‌ها کم باشد. در واقع میزان کشتارها کم باشد. فرایند تصفیه‌ی تقریبا یکسان و برابری با فاضلاب‌های خانگی نیاز دارد.

_ با این وجود، امکان اینکه میزان ذبح و کشتار و در یک کشتارگاه پایین و کم باشد، خیلی کم است. به همین دلیل تصفیه فاضلاب کشتارگاه‌ها و فاضلاب‌های خانگی، با روندی جداگانه از یکدیگر صورت می‌گیرند. بنابراین برای تصفیه پساب کشتارگاه‌ها، به یک پکیج تصفیه مناسب برای فاضلاب کشتارگاه‌، احتیاج است.

_ در پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، اینکه فرایند تصفیه در چند مرحله انجام شود، به سطح کیفیت فاضلاب ورودی و خروجی، بستگی دارد.

_ مرحله ی اول تصفیه فاضلاب کشتارگاه، تصفیه مکانیکی است. پس از آن تصفیه‌ی بیولوژیکی (هوازی یا بی هوازی)، انعقاد شیمیایی و روش‌های دیگر تصفیه صورت می‌گیرد.

_ در پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه، از دو خط مختلف تصفیه، برای تصفیه فاضلاب کشتارگاه استفاده می‌شود. زیرا فاضلاب کشتارگاه‌ها و فرآوری گوشت، چربی نسبتاً بالاتری را نسب به سایر فاضلاب‌ها دارد.

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه طیور و دام

فاضلاب های کشتارگاه های دام و طیور که دارای مواد آلی و معدنی مفیدی در جهت آبیاری گیاهان هستند. نیز مانند فاضلاب‌های کشتارگاه‌های چهارپایان مانند گاو، گوسفند، اسب و غیره می‌باشند. که برای تصفیه‌ی این نوع فاضلاب‌ها نیز از پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه استفاده می‌کنند.

فاضلابی که از آب مصرف شده در دامداری‌ها بدست می‌آید. ناشی از شست و شوی حیوانات، شست و شوی محیط و تمیز کردن تاسیسات دامداری، تغذیه و غیره است. که این پساب‌ها شامل مدفوع و ادرار حیوانات و همچنین اگر محل دامداری و کشتارگاه به صورت یکپارچه باشد. این فاضلاب‌های حاصل شده علاوه بر مواد بالا، دارای چربی، خون، فسفات، نیترات و سایر مواد ناشی از شست و شو می‌باشد.

کمیت و کیفیت پساب‌های تولیدی در دامداری‌ها

کمیت فاضلاب‌ها

میزان یا در واقع همان کمیت پساب‌های حاصل از فعالیت‌های دامداری‌ها، به عواملی وابسته است. که برخی از این عوامل عبارتند از: تعداد حیوانات موجود در دامداری، شیوه‌های آب رسانی جدید، میزان ذبح، میزان شستشو و غیره.

کیفیت فاضلاب‌ها

سطح کیفیت فاضلاب‌هایی که از دامداری‌ها تولید می‌شوند نیز مانند کمیت پساب‌هایشان به عواملی از جمله: حیوان ذبح شده، میزان رندر، میزان آب مصرف شده ، میزان مواد جامد معلق در فاضلاب ها، حجم پروتئین ها، میزان چربی، میزان فسفات ها و نیترات ها، کود حیوانی، مدفوع حیوانات، پتاسیم، میزانBOD ها، میزان COD‌ها و غیره بستگی دارد.

چرا که در این فاضلاب‌ها، پاتوژن‌هایی وجود دارد که با وارد شدن آن به خاک‌های سطحی و یا آب‌های زیرزمینی، ممکن است باعث ایجاد آلودگی‌های بیشتری شوند و بنابراین تصفیه فاضلاب کشتارگاه‌ها و همچنین لزوم بهره‌مندی از پکیج تصفیه فاضلاب برای هر کشتارگاه از اهمیت خاصی برخوردار می‌شود.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت