کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن چیست ؟


رتبه این مطلب

 برای اینکه کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن را به خوبی بشناسید باید نحوه کارکرد این فیلتر را بررسی کنید. امروزه در بسیاری از صنایع برای آبگیری لجن از فیلتر های متفاوت استفاده می نمایند. لجن‌ های انواع فاضلاب ها را با استفاده از فیلتر پرس تصفیه می کنند تا بتوانند از آنها در صنایع گوناگون استفاده نمایند. دستگاه فیلتر پرس با دریافت آب، لجن های خشک شده ای را به وجود می‌ آورد. در برخی از موارد بر اساس کاربرد مورد نیاز انواع لجن را با استفاده از تجهیزات گوناگون تجزیه می کنند تا توده های لجن را جدا نمایند. با استفاده از دستگاه پرس می توانیم انواع لجن های بهداشتی شهری و صنعتی را جدا کنیم.

آب گیری لجن با دستگاه پرس

بهترین دستگاه پرس برای آب گیری لجن

پرکاربرد ترین دستگاه هایی که در آبگیری لجن مورد استفاده قرار می گیرند را باید بشناسید و از آنها استفاده نمایید. فیلترپرس به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی شناخته می شود که در فیلتراسیون فاضلاب استفاده خواهد شد. این فیلتر می تواند زهکشی از طریق بستر های شنی را فراهم کند. همچنین این فیلتر می ‌تواند در شرایط فشار متوسطه، تجهیزات پیچیده تری را ایجاد نماید. کاهش مقدار لجن به طور معمول پس از غلظت لجن ضروری می باشد. لجن های مایع باید به طور کامل آبگیری می شوند و به زمانی که خشک شوند حجم کمتری خواهند داشت.

کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن و شناخت دستگاه های دیگر

کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن را می توانیم به طور طبیعی و در عملیات های گوناگون مانند خشک کردن خورشیدی مشاهده نماییم. اگر می‌ خواهیم کاربرد فیلترهای پرس در آبگیری لجن را بررسی کنیم نیاز است که در مورد سایر دستگاه ‌های آبگیری لجن اطلاعات کافی کسب نماییم. در مورد آبگیری فاضلاب، دستگاه فیلتر پرس به طور معمول نسبت به دیگر دستگاه‌ های آبگیری کاربرد بیشتری دارد. سیستم ‌های چرخشی، سیستم ‌های افقی و … به عنوان دیگر سیستم هایی هستند که برای آبگیری لجن استفاده می شوند. آبگیری لجن با استفاده از فیلتر پرس یکی از روش های موثر و قابل اعتماد خواهد بود. برخی از برنامه ‌های کاربردی که از این فیلتر دریافت می شود موجب جذابیت و پر کاربرد بودن آن شده است.

تصفیه انواع لجن با فیلتر

انواع لجن های روغنی و گونه های لجن بیولوژیکی در این دستگاه مورد فیلتر قرار می گیرند. یکی از مهمترین مشکلاتی که امروز برای دفع لجن وجود دارد تصفیه زباله می باشد. لجن هایی که آبگیری می‌ شوند از تجهیزات سنتی آبگیری جهت دفع زباله استفاده خواهند کرد. به دلیل رطوبت بالایی که لجن ها دارند از نظر اقتصادی گزینه به صرفه نمی باشند چرا که توده ها به طور کامل خشک نمی گردند. فرایند فیلتر پرس منجر به خشک کردن لج می شود و راهکاری مناسب برای مشکل فعلی خواهد بود. لجن هایی مانند لجن ضایعاتی در بسیاری از تجهیزات سنتی به دشواری آبگیری می گردند.

آب گیری لجن

انواع فیلترها در کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن

به دلیل دشواری هایی که مربوط به آبگیری لجن است نتیجه مطلوب کسب نمی شود. برای اینکه کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن را بشناسیم باید انواع فیلترهای پرس را بررسی کنیم. فیلتر های متفاوتی در آبگیری لجن استفاده می‌ شوند که برخی از آنها صفحه ‌ای هستند و برخی از آنها به صورت چرخشی کار می‌ کنند تا عملیات متناوبی را انجام دهند. تکنیک های پرس با این وجود که عملکرد متناوبی دارند هزینه های مربوط به سرمایه گذاری شان بالا است. تعداد صفحه ها باید در این فیلتر افزایش پیدا کند تا تصفیه لجن به درستی انجام گردد. فیلتر پرس شرایط آبگیری متناوبی را بر عهده می گیرد.

هر یک از عملیات های پرس شامل مراحل بسته شدن، پرس، پر کردن، تصفیه و فیلتراسیون است. فیلتراسیون انواع لجن هایی که با استفاده از کاربرد فیلتر پرس در آب گیری لجن تصفیه می شوند متفاوت است. لجن های آلی، لجن های غیر آلی، لجن های آبگریز و لجن های روغنی به عنوان مهمترین لجن هایی می باشند که در این دستگاه تصفیه می شوند. با استفاده از فیلتر پرس می توانید برای تصفیه کردن لجن های سبک و سنگین اقدامات لازم را انجام دهید. وجود گریس در برخی از مواقع عملکرد پارچه فیلتر را با مشکل مواجه می ‌کند. به همین دلیل پارچه های تصفیه آب باید در بازه زمانی مشخص شده ای چربی زدایی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت