تصفیه فاضلاب کارخانه


تصفیه فاضلاب کارخانه
5/5 - (2 امتیاز)

با پیشرفت صنعت در ایران، تعداد کارخانه ها بسیار زیاد شد. با توجه به حجم آلودگی این کارخانه ها سازمان محیط زیست نظارت بیشتری بر این کارخانه ها را شروع کرد. یکی از راه های کاهش هزینه و کمک به محیط زیست در کارخانه ها ایجاد تصفیه خانه فاضلاب کارخانه ها است. شرکت بنیان آب پیشرو در زمینه ساخت و بهره برداری تصفیه خانه های آب و فاضلاب در کشور است. شما میتوانید با مشاوران بنیان آب تماس بگیرید و به صورت رایگان در این زمینه مشاوره بگیرید.

جابجایی این صنایع به خارج از محدوده های شهری نیز به سادگی امکان پذیر نیسن. نیازمند هزینه و سرمایه گذاری کلان است.

این امر نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای صنعتی به عنوان مشکل روز صنایع تولیدی مطرح است. باید برای تک تک آنها چاره اندیشی شود. امروزه تخلیه پساب های حاوی مواد شوینده و پاک کننده ها و سایر محصولات شیمیایی از طریق کارخانجات سازنده و یا صنایع مصرف کننده باعث بروز مشکلات زیست محیطی عمده ای میشود.

تصفیه فاضلاب صنعتی امروز در حل مشکلات ذکر شده در بالا بهترین و مناسب ترین روش برای جلوگیر از مشکلات فوق میباشد. پارامترهای مهمی در تصفیه فاضلاب کارخانه دخالت دارد. هرچه مواد موجود در فاضلاب غلظت بیشتری داشته باشند، نیاز است که از نظر میزان سمی بودن و خطراتی که برای محیط زیست ایجاد می کنند بیشتر سنجیده شوند. میتوان گفت روش های فیزیکی، مکانیکی، بیولوژیکی و شاخه های هوازی و بی هوازی اصلی ترین مواردی هستند که به تفکیک نوع کاربری کارخانه تاثیر گذار است.

تصفیه فاضلاب کارخانه

انواع تصفیه فاضلاب کارخانه بر اساس کاربرد

فاضلاب کارخانه نوشابه سازی

فاضلاب صنعت نوشابه سازی شامل موادی مانند نیترات، فسفات، COD و BOD و TSS و غیره است. بهترین روش برای تصفیه فاضلاب کارخانه نوشابه سازی تصفیه فاضلاب به روش بی هوازی می باشد.

پساب صنعت نشاسته

این کارخانه ها بیشترین حجم کربوهیدرات اعم از نشاسته و قند و سایر پکتین ها را دارند. یکی از روش های تصفیه فاضلاب کارخانجات نشاسته به صورت اکسیداسیون بیولوژیکی است و محلول ضدعفونی کننده فاضلاب صنایع نساجی را در این زمینه توصیه می کنیم.

تصفیه فاضلاب کارخانه لبنیات

در فرآیند تصفیه فاضلاب صنایع لبنی نیاز است که آنالیز دقیق تری روی فاضلاب خام صورت بگیرد. تا پارامترهای محیط زیستی نیز بررسی شود. به همین علت برای تصفیه پساب لبنی از روش های فیزیکی و بیولوژیکی استفاده میشود.

فاضلاب کارخانه روغنی

تصفیه فاضلاب کارخانجات روغنی به دلیل بالا بودن غلظت چربی و همینطور روغن و مواد نفتی  به روش الکتروشیمیایی صورت می گیرد به طوری که آب تصفیه می شود، امولسیون های چربی شکسته می شود. مواد آلی طبیعی از آب حذف می شود و انعقاد و شناورسازی الکتریکی نیز برای تصفیه فاضلاب صنایع روغنی صورت می گیرد.

تصفیه پساب کارخانه نساجی

این کارخانجات باعث خروج پسابهای رنگی مضر برای محیط زیست می شوند . برای تصفیه فاضلاب صنایع رنگرزی و نساجی نیاز است که در ابتدا پساب خروجی استاندارد سازی شود و از آب به شکل مجدد استفاده شود.

فاضلاب صنعت کشتارگاه

صنعت کشتارگاه بعلت آلودگی زیاد  و وجود مواد آلی و خون و محتویات روده و معده و غیره جهت تصفیه فاضلاب کارخانه کشتارگاه از روش تصفیه بیولوژیکی استفاده می شود.

تصفیه فاضلاب صنعت پتروشیمی

برای تصفیه فاضلاب صنایع نفتی و پتروشیمی به واسطه تنوع مواد آلاینده آلی و غیر آلی باید مجموعه ای از فرایندها صورت بگیرد. و روش مناسب برای تصفیه فاضلاب کارخانه پتروشیمی به روش فیزیکی می باشد.

تصفیه  پساب صنعت دارویی

فاضلاب های صنایع دارویی تنوع زیادی داشته و مواد سمی موجود در این فاضلاب ها بسیار زیاد است. برای تصفیه فاضلاب صنایع دارویی نیاز است که روش های شیمیایی و بیولوژیکی در کنار هم استفاده شود تا تصفیه به طور خاص صورت بگیرد.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت