پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری


پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری
5/5 - (2 امتیاز)

شاید تا به اسم پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری به گوشتان خورده باشد. ما در این مطلب به طور کامل در این زمینه صحبت میکنیم پس همراه ما باشید. درضمن شرکت بنیان آب پیمانکار و بهره بردار شناخته شده در صنعت آب و فاضلاب آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تصفیه فاضلاب به شماست پس کافیه با ما تماس بگیرید.

وقتی صحبت از بزرگترین مشکل جهانی باشد. اولین مسئله‌ای که به ذهن همه ما خطور می‌کند، مشکل کم آبی است. که متاسفانه کشور ما هم چندین و چند سال است که به دلیل کمبود بارش‌ها و دلایل ریز و درشت دیگری درگیر این مشکل شده است و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. اما چاره چیست؟

یکی از بهترین راهکارها برای مبارزه با مشکل کمبود آب و نرفتن به پیشواز خشکسالی، تصفیه فاضلاب خاکستری است.

منظور از تصفیه فاضلاب خاکستری چیست؟

قبل از اینکه بدانید منظور از تصفیه فاضلاب خاکستری چیست؟ لازم است با فاضلاب خاکستری آشنا شوید. فاضلاب خانگی از دو فاضلاب سیاه و فاضلاب خاکستری به وجود می‌آید. که منظور از فاضلاب سیاه، همان فاضلاب سرویس بهداشتی است.

اما منظور از فاضلاب خاکستری، فاضلابی است که شامل آب‌های مورد استفاده در سینک ظرفشویی، روشویی، وان‌ حمام، ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی است. به تصفیه این نوع فاضلاب نیز تصفیه آب خاکستری یا فاضلاب خاکستری می‌گویند.

پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری چیست؟

جالب است بدانید که فاضلاب خاکستری 80 درصد و فاضلاب سیاه 30 درصد از فاضلاب خانگی را تشکیل می‌دهند. با این وجود که بیشترین میزان از فاضلاب خانگی را فاضلاب خاکستری تشکیل می‌دهد. می‌توان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری با مشکل کم آبی مبارزه کرد.

البته این روش مزایای دیگری هم دارد. به گونه‌ای که می‌توان با استفاده از آن ذخیره آب شهری را در نواحی مختلف کشور افزایش داد. کیفیت آب مصرفی عمومی را بالا برد. هزینه‌های بیشماری که در جهت مبارزه با کمبود آب صرف می‌شود را کاهش داد و از همه مهم‌تر مواد آلوده‌کننده محیط زیست را نیز کاهش داد.

همانطور که اشاره کردیم، تصفیه آب خاکستری از محیط زیست محافظت می‌کند. موجب کاهش هزینه‌ها، افزایش ذخیره آب شهری و غیره می‌شود. اما به جز این موارد، پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری مزایای متعدد دیگری هم دارد که تصمیم داریم در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم.

  • مدیریت مصرف آب، پلی برای گذر از مشکل کم آبی

همانطور که اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین مزایایی که تصفیه فاضلاب خاکستری دارد، مبارزه با مشکل کم آبی و خشکسالی است. چراکه می‌توان در خیلی از موارد به جای استفاده از آب تازه که موجب افزایش استفاده از منابع آب کشور می‌شود، از آب خاکستری استفاده کرد.

برای مثال می‌توان جهت آبیاری زمین‌های کشاورزی و مصارف غیر شرب به جای استفاده از آب تازه از آب خاکستری استفاده کرد. که درنهایت موجب مدیریت مصرف آب می‌شود.

  • افزایش آب‌های زیرزمینی، بهترین مخازن آب طبیعی

می‌دانید آب‌های زیرزمینی به عنوان یکی از بهترین مخازن آب طبیعی شناخته می‌شوند که نیازی به سرمایه‌گذاری ندارند. از همه مهم‌تر اینکه هیچ‌گونه تبخیری در آن‌ها صورت نمی‌گیرد، آسیب‌پذیری کمتری دارند. نسبت به آب‌های سطحی منابع مطمئن‌تری برای پشت سر گذاشتن دوران خشکسالی هستند.

با این حساب یکی از بهترین راه‌ها برای رفع مشکل کمبود آب، متمرکز شدن بر روی افزایش سطح آب‌های زیرزمینی است. اما چطور می‌توان سطح آب‌های زیرزمینی را افزایش داد؟ خوشبختانه یکی از مزایای پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری، افزایش سطح آب‌های زیرزمینی است. به گونه‌ای که تصفیه آب خاکستری موجب تغذیه و درنتیجه بالا آمدن سطح آب‌های زیرزمینی می‌شود.

  • کاهش فشار بر روی فاضلاب شهری، تاثیر مستقیم در کاهش هزینه‌ها

جالب است بدانید که استفاده از آب خاکستری، فشاری که بر روی فاضلاب شهری وجود دارد را به صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهد. که همین مسئله نیز موجب می‌شود عمر و ظرفیت سیستم‌های فاضلاب شهری افزایش پیدا کند. درنهایت نیز هزینه‌های کمتری برای افزایش طول عمر و ظرفیت فاضلاب شهری به بار می‌آید.

  • استفاده‌های متعدد از پساب تصفیه شده فاضلاب خاکستری

موارد متعددی وجود دارد که می‌توان به جای استفاده از آب تازه از آب خاکستری استفاده کرد. یا به زبان ساده استفاده از آب خاکستری را جایگزین آب تازه کرد تا بتوان مصرف آب در کشور را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرد.

برخی از مهم‌ترین موارد استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب خاکستری شامل: مصارف کشاورزی و آبیاری، سیستم فلاش تانک سرویس‌های بهداشتی، مصرف لباسشویی، شستشوی محوطه ساختمان و سایر مصارف غیر شرب می‌باشد.

انواع روش‌های تصفیه فاضلاب خاکستری

تصفیه فاضلاب خاکستری برای حفظ سلامت انسان و محیط زیست ضروری است. به همین دلیل فاضلاب خاکستری ابتدا تصفیه شده و سپس در محیط موردنظر تخلیه می‌شود. سه روش برای تصفیه آب خاکستری وجود دارد که شامل: روش‌های بی‌هوازی، هوازی و شیمیایی است. در ادامه بیشتر با هر یک از این روش‌ها آشنا خواهید شد.

  • بی‌هوازی

می‌توان گفت ساده‌ترین روش در پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری، روش بی‌هوازی است. البته این روش در مقادیر کمی از فاضلاب خاکستری مورد استفاده قرار می‌گیرد و باتوجه به نوع استفاده از فاضلاب خاکستری از سیستم فیلتراسیون استفاده می‌شود.

  • هوازی

روش هوازی تصفیه آب خاکستری شامل روش‌های بیولوژیکی است که علاوه بر تصفیه کردن فاضلاب خاکستری برای بازیافت آن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • شیمیایی

اما آخرین روش مورد استفاده برای تصفیه فاضلاب خاکستری، روش شیمیایی است. که برای کاهش میزان COD، BOD و مواد معلق در فاضلاب خاکستری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از استفاده از این روش نیز از سیستم‌های فیلتراسیون و گندزدایی، جهت استفاده مجدد از پساب فاضلاب خاکستری استفاده می‌شود.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت