تصفیه فاضلاب هتل | فرآیند تصفیه فاضلاب هتل ضروری است!


تصفیه فاضلاب هتل

هتل ها امروزه در سراسر کشور ها و شهر های دنیا یکی از منابع مهم تولید فاضلاب شناخته می شوند. می توان گفت فرآیند تصفیه فاضلاب هتل یک امر ضروری و مهم است که باید در مورد آن بسیاری نکات را لحاظ کرد. در نظر داشته باشید که هر هتل نیاز به یک سیستم تصفیه فاضلاب کاربردی با طراحی دقیق دارد که باید با توجه به مساحت و میزان فاضلاب تولیدی هتل در نظر گرفته شود. این مکان ها می توانند یکی از مهمترین منابع تامین آب محسوب شوند.

سعی کنید با توجه به ظرفیت هتل و تعداد نفرات آن، طراحی یک پکیج تصفیه فاضلاب یا سیستم های تصفیه را به یک شرکت معتبر بسپارید. فرآیند تصفیه فاضلاب و پساب های هتل با توجه به نوع و کیفیت آن، با روش های مختلفی می تواند انجام شود. فاضلاب های هتل از دسته فاضلاب های انسانی هستند که در اثر عوامل مختلفی تولید می شوند. ایستگاه های تصفیه فاضلابی که برای هتل یا مراکز و مجتمع های دیگر تعبیه می شوند، همگی باید کار خود را به درستی انجام دهند و از نظر تخصصی مورد بررسی قرار بگیرند.

رایج ترین روشی که برای تصفیه فاضلاب هتل ها انجام می شود، روش MBBR است. این روش برای فاضلاب های بهداشتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. فاضلاب و پساب های هتل ها را می توان از نظر کیفی از فاضلاب های انسانی – بهداشتی به شمار آورد. اما اینکه چرا امر تصفیه فاضلاب و پساب ها در هتل و مجتمع های مختلف اهمیت دارد، در پاراگراف بعدی در مورد آن توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

ضرورت تصفیه فاضلاب هتل

اگر بخواهیم در مورد ضرورت تصفیه فاضلاب هتل ها و مجتمع هایی از این دست توضیحاتی ارائه دهیم در مورد اول باید گفت که فاضلاب های تولید از این مراکز از دسته فاضلاب های بهداشتی – انسانی محسوب می شوند که در پاراگراف قبلی نیز در به آن اشاره شد. این فاضلاب ها همگی وارد منابع پذیرنده ای از جمله چاه های جاذب، فضای سبز، چرخه تولیدی و … می شوند. هر صنعت یا کسب و کاری را که در نظر بگیرید با توجه به میزان استفاده از آب، فاضلاب و پساب تولید می کند.

در نظر داشته باشید که این پساب ها با توجه به نوع صنعتی که از آن حاصل می شوند متفاوت هستند. در نتیجه می توان گفت از نظر کیفی این فاضلاب ها تفاوت های عمده ای با همدیگر دارند. فاضلاب های تولیدی هتل ها می توانند بخش عظیمی از فاضلاب ها را در کسب و کار های مختلف تشکیل دهند. مهمترین دلیلی که می توان برای استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب ها در هتل ها شرح داد، اینکه آب حاصل از تصفیه پساب مجددا به چرخه باز می گردد و می تواند دوباره در مصارف مختلف استفاده شود.

از طرفی رها شدن فاضلاب ها بدون تصفیه حیات جانداران در محیط زیست را به خظر می اندازد و اکو سیستم گیاهی و جانوری را تهدید می کند. در نتیجه استاندارد های لازم برای رهاسازی فاضلاب و پساب های حاصل از مراکز مختلف باید رعایت شود. آب های حاصل از تصفیه فاضلاب های هتل می توانند برای آبیاری و همچنین شستشو مورد استفاده قرار بگیرد.

روش های مختلف برای تصفیه فاضلاب هتلها

در تصفیه فاضلاب های هتل و مراکز مختلف می توان از روش های مختلفی بهره گرفت. یکی از این روش ها، MBBR است. این رو که به نام روش لجن فعال هوادهی گسترده نیز شناخته می شود. در این روش سطح تماس افزایش پیدا می کنند که در ادامه جمعیت میکروارگانیسم ها نیز زیاد می شود. این موضوع منجر به افزایش راندمان تصفیه فاضلاب و پساب ها می شود. حجم فضای اشغالی برای تصفیه خانه کاهش پیدا می کند که در این روش داخل حوض های هوادهی از پکینگ مدیا ها استفاده می کنند. در این روش میزان مواد آلاینده به خصوص نیترات کاهش پیدا می کند. در ادامه کاهش BOD را به دنبال دارد. از مزایای استفاده از پکیج ها به منظور تصفیه فاضلاب هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از نظر مکانی این پکیج ها نیاز به فضای حداقلی دارند. پرتابل هستند و می توانند به راحتی در محیط های مختلف جابجا شوند.
  • استفاده از این پکیج ها می تواند روغن، چربی و کدورت آب را تا حدود 95 درصد نیز کاهش دهد.
  • آبگیری فاضلاب ها در این دستگاه های تصفیه فاضلاب به راحتی انجام می شود.
  • در این روش از کمترین میزان مواد شیمیایی استفاده می شود.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت