پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری | طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری


تصفیه فاضلاب گاوداری
3.5/5 - (2 امتیاز)

پساب گاوداری یکی از مهم ترین فاضلاب های دنیاست. با توجه به مشکلات آبی ایران در دهه اخیر تصفیه پساب فاضلاب یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل است. اگر به دنبال تصفیه فاضلاب جهت کمک به محیط زیست و کاهش هزینه های گاوداری هستید. ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. شرکت بنیان آب به شما در این زمینه مشاوره رایگان میدهد.

سال‌هاست که گاوداری به یکی از مهم‌ترین صنایع و البته جزئی از زندگی روزانه کشاورزی تبدیل شده است. چراکه دامداران در برابر حفاظت، نگهداری و همچنین فراهم کردن تغذیه گاو، فراورده‌های گوناگونی از این حیوان به دست می‌آورند. آن‌ها را به بازارهای کشور سرازیر می‌کنند. که درنهایت سود زیادی هم نصیبشان می‌شود.

در مقابل این همه مزیت و خوبی صنعت گاوداری، جالب است بدانید که با مخرب‌ترین صنعت برای محیط زیست روبه‌رو هستیم. چراکه فاضلاب تولید شده از این صنعت از آلودگی بسیار بالایی برخوردار است. که اگر به خوبی مورد تصفیه قرار نگیرد آسیب جدی به محیط زیست وارد می‌کند. با این وجود پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری می‌تواند کمک جدی به تصفیه پساب ناشی از صنعت گاوداری و البته جلوگیری از آلودگی محیط زیست کند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با مزایا و اهداف تصفیه فاضلاب گاوداری آشنا شوید.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری

همانطور که اشاره کردیم پساب ناشی از فاضلاب گاوداری از میزان آلودگی بسیار بالایی نسبت به پساب سایر صنایع برخوردار می‌باشد. همین مسئله نشان می‌دهد که پساب صنعت گاوداری نسبت به سایر صنایع بیشتر موجب آسیب‌دیدگی محیط زیست و البته بروز هزار و یک مشکل زیست محیطی دیگر می‌شود. اینجاست که پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری به کار می‌آید. پساب تولید شده از صنعت گاوداری را قبل از اینکه فاضلاب گاوداری به اگوی شهری سرریز شود مورد تصفیه قرار می‌دهد.

اهداف استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری

مهم‌ترین هدفی که صنعت گاوداری از تصفیه فاضلاب دنبال می‌کند، جلوگیری از آلودگی محیط زیست است. که برای ادامه زندگی به آن نیاز داریم. از طرفی با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب می‌توان از آب خروجی از پساب فاضلاب تا 3 بار استفاده کرد. که همین مسئله رابطه مستقیمی با کمک به حل بحران کمبود آب دارد. علاوه‌بر این با تصفیه کردن پساب صنعت گاوداری می‌توان به سلامت و بهداشت افراد جامعه کمک کرد و مهم‌تر از همه تولید انرژی را افزایش داده و مصرف آن را به حداقل رساند.

تصفیه فاضلاب گاوداری

با مراحل تصفیه فاضلاب گاوداری آشنا شوید

اکنون که با مزایا و اهمیت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب گاوداری آشنا شدید. زمان آن رسیده است که با مراحلی که برای تصفیه کردن پساب صنعت گاوداری طی می‌شود آشنا شوید. که به شرح زیر می‌باشند:

جدا کردن جامدات بزرگ از پساب گاوداری

در اولین مرحله از پروسه تصفیه پساب گاوداری با استفاده از یکی از مهم‌ترین تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب یعنی آشغال‌گیر، جامدات بزرگی که در فاضلاب گاوداری وجود دارد جدا می‌شوند. که این مرحله از گرفتگی لوله‌ها و تجهیزات مورد استفاده در پکیج تصفیه کننده فاضلاب گاوداری در مراحل بعد از پروسه تصفیه فاضلاب، جلوگیری می‌کند.

جدا کردن چربی‌ها از آب

بعد از اینکه جامدات بزرگ فاضلاب گاوداری در مرحله اول توسط آشغال‌گیر جدا شدند. نوبت به جداسازی چربی‌های فاضلاب است. که شامل: شیر، چربی و پروتئین گاو است. که با استفاده از سیستم چربی‌گیر از آب جدا می‌شوند. این مرحله موجب جلوگیری از افزایش بار آلی آلاینده‌ها، عدم انتقال آلاینده‌های آلی و همچنین جلوگیری از گرفتگی و نشت فاضلاب خواهد شد.

متعادل‌سازی فاضلاب

از آن‌جایی که فاضلاب با سرعت، دما و فشارهای متفاوتی وارد سیستم تصفیه فاضلاب گاوداری می‌شود. اگر متعادل‌سازی نشود در سیستم تصفیه، ناهنجاری‌ها و مشکلات متعددی را به بار می‌آورد. به همین دلیل پس از جداسازی جامدات بزرگ از پساب گاوداری و جدا کردن چربی‌ها از آب نوبت به متعادل‌سازی فاضلاب می‌رسد. که برای انجام این پروسه از مخازن متعادل‌ کننده استفاده می‌شود.

 استفاده از راکتورهای UASB

مرحله چهارمی که در پکیج تصفیه فاضلاب انجام می‌شود. مهم‌ترین مرحله‌ تصفیه پساب صنعت گاوداری است. چراکه در این مرحله از راکتور UASB که از روش بی‌هوازی یعنی بدون هیچ‌گونه دخالت هوا به تصفیه فاضلاب می‌پردازد استفاده می‌شود.

استفاده از راکتورهای هوازی

در کل دو روش اصلی برای تصفیه پساب گاوداری وجود دارد. که یکی استفاده از راکتورهای بی‌هوازی و دیگری استفاده از راکتورهای هوازی است. به گونه‌ای که راکتورهای بی‌هوازی بدون دخالت هوا به تصفیه فاضلاب می‌پردازند. راکتورهای هوازی با دخالت حجم گسترده‌ای از هوا به تصفیه فاضلاب می‌پردازند. بعد از استفاده از راکتورهای UASB که درواقع راکتورهای بی‌هوازی هستند نوبت به استفاده از راکتورهای هوازی برای تصفیه فاضلاب صنعت گاوداری می‌رسد.

ته‌نشینی پساب

در این مرحله با استفاده از مخزن رسوب که به آن تانک ته‌نشینی نیز می‌گویند. مواد منعقد کننده‌ای به پساب افزوده شده که موجب بدون حرکت ماندن آن‌ها و ته‌نشین شدن جامدات می‌شود. این مرحله از تصفیه فاضلاب، کمک چشم‌گیری به پروسه تصفیه شدن پساب می‌کند.

ضدعفونی کردن فاضلاب

و اما آخرین مرحله‌ای که در این پکیج بعد از ته‌نشینی پساب انجام می‌شود. ضدعفونی کردن فاضلاب است. که از طریق کلرزنی یا اشعه فرابنفش ضدعفونی فاضلاب انجام شده و درنتیجه موجب از بین رفتن میکروارگانیسم‌های مقاومی می‌شود که امکان دارد تا آخرین مرحله از تصفیه فاضلاب از بین نرفته باشند.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت