تصفیه فاضلاب به روش MBR | فرآیند MBR از تصفیه های بیولوژیکی


تصفیه فاضلاب به روش MBR

فاضلاب ها یکی از منابع اصلی تامین آب محسوب می شوند. برای تصفیه آن ها از فرآیند های مختلفی استفاده می شود. پکیج های بسیاری در این زمینه تولید می شوند که می توان به انواع پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند MBR اشاره کرد. این فرآیند را می توان یک از روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی محسوب کرد. این روش از ترکیب فرآیند لجن متعارف با سیستم های ممبرانی تشکیل می شود. روش هایی که در این فرآیند می توان به آن ها اشاره کرد ازجمله، واحد های هوادهی، ته نشینی ثانویه، فیلتراسیون ممبران، لجن فعال متعارف و … هستند.

در این فرآیند به علت روند به کار رفته در آن، تولید لجن مازاد کاهش پیدا می کند. پساب خروجی کیفیت بالاتری دارد. تصفیه فاضلاب به روش MBR یک روش بیولوژیکی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. روش MBR به عنوان اولین گام در فرآیند های تصفیه بیولوژیکی شناخته می شود. در این روش از میکروب ها برای از بین بردن میکروارگانیسم ها و آلاینده ها استفاده می کنند. آلاینده های موجود در فاضلاب های مختلف میزان آلودگی های متفاوتی دارند که این موضوع می تواند بر روی کیفیت فاضلاب موثر باشد. در نتیجه باید در انتخاب روش صحیح برای تصفیه فاضلاب دقت بالایی به خرج داد.

از روش های موثر برای از بین بردن میکروارگانیسم ها استفاده از این روش است که به دو نوع کلی تقسیم می شود و می توان به سیستم های تحت فشار و سیستم ها خلا اشاره کرد. استفاده از روش MBR منجر به اختلاط آسان می شود و می توانند با اکسیژن رسانی به فرآیند های بیولوژیکی کمک بزرگی کنند. انواع پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند MBR با ویژگی های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. در پاراگراف های بعدی در مورد این پکیج ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

تصفیه فاضلاب به روش MBR

مزایای روش MBR

پکیج های تصفیه فاضلاب که با فرآیند MBR طراحی و تولید می شوند، دارای مزایایی هستند که در این پاراگراف در مورد آن ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

  • تصفیه فاضلاب به روش MBR زمانی که منجر به ساخت و تولید پکیج های مختلفی شود، فضای بسیار کمی را اشغال می کند. به همین دلیل این پکیج ها می توانند در بسیاری از مکان و موقعیت ها کاربرد داشته باشند.
  • این روش یک فرآیند بیولوژیکی است که در آن عملیات تصفیه بازدهی بسیار بالایی دارد و می توان گفت مقادیر زیادی از آلاینده ها و میکروارگانیسم های فاضلاب و پساب ها از بین می روند.
  • در این روش می توان فرآیند های لجن متعارف را به فرآیند لجن فعال ممبرانی به راحتی تغییر داد. این روش بازدهی بالایی دارد و می تواند برای فاضلاب های صنعتی و بهداشتی نیز یک روش مناسب باشد.
  • در این روش ظرفیت می تواند به راحتی افزایش پیدا کند و می توان به مدولار بود این فرایند نیز اشاره کرد.
  • در فرآیند تصفیه MBR تولید لجن مازاد کاهش پیدا می کند.
  • گرفتگی ها در این روش کنترل می شود. و در عملیات تصفیه به روش MBR به دلیل تجزیه توسط میکروارگانیسم ها این مورد کاهش پیدا می کند.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت