پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری چه کاربردی دارد؟


پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری
5/5 - (2 امتیاز)

صنعت مرغداری یکی از صنایع ضروری در کشور است. امروزه استفاده بهینه از آب و کمک به محیط زیست یک الویت انسانی و حرفه ای است. به همین منظور فاضلاب مرغداری از اهمیت به سزایی برخوردار است. شرکت بنیان آب با سابقه ی طولانی در زمینه ساخت و بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب در کشور به شما در زمینه فاضلاب مرغداری مشاوره رایگان میدهد. کافی است که با مشاورین ما تماس بگیرید.

پساب نیروگاه‌های برق، دامداری و مرغداری، چرم و دباغی، کاغذسازی و غیره همه تشکیل‌دهنده فاضلاب صنعتی هستند. که اگر مورد تصفیه قرار نگیرند، می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به محیط زیست وارد سازند. منتهی یکی از مهم‌ترین پساب‌های تشکیل‌دهنده فاضلاب صنعتی، پساب مرغداری‌ها است. که از ضایعاتی شامل: لاشه‌ها، مدفوعات، آب ناشی از شست‌وشوی مرغ‌ها و غیره تشکیل می‌شود.

تصور کنید این پساب‌ها بدون اینکه مورد تصفیه قرار گیرند راهی محیط زیست شوند، چه اتفاقی برای محیط زیست و جانداران می‌افتد؟ ‌جدا از اینکه فاضلاب مرغداری‌ها موجب آلودگی محیط زیست می‌شود، میزان مصرف آب و آلودگی آب‌های سطحی را نیز افزایش می‌دهد. البته این موارد تنها برخی از مشکلات ناشی از فاضلاب مرغداری‌های هستند. به همین دلیل است که تصفیه پساب مرغداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری می‌توان از آلودگی محیط زیست و آسیب رسیدن به آن جلوگیری کرد. علاوه‌بر این از آب بازیافت شده برای مصارف دیگر استفاده کرد. البته این موارد تنها برخی از مزایای تصفیه فاضلاب صنعت مرغداری هستند. بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با کاربرد و مزایای پکیج تصفیه فاضلاب صنعت مرغداری آشنا شوید.

پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری

اهمیت تصفیه فاضلاب مرغداری

با وجود اینکه صنعت مرغ بعد از صنایع نفت، کشاورزی و دامپروری، سودآورترین صنعت کشور شناخته می‌شود. علاوه‌بر این یکی از مهم‌ترین خوراک مردم کشور را تامین می‌کند. مانند هر صنعت دیگری پساب‌هایی دارد که از لاشه‌ها و مدفوعات مرغ‌ها و همچنین آب‌های ناشی از شست‌وشوی آن‌ها تشکیل می‌شود که می‌توانند آسیب‌های جدی به محیط زیست وارد کنند. اما چاره کار چیست؟ بهترین راه برای مبارزه با پساب خطرناک مرغداری‌ها، تصفیه کردن آن‌‌هاست.

خوشبختانه تصفیه فاضلاب مرغداری نه تنها می‌تواند مانع از آلودگی محیط زیست شود. بلکه موجب استفاده از پساب مرغداری‌ها برای تولید سوخت‌های زیستی، چربی حیوانات، کودهای شیمیایی و حیوانی و آب تمیز جهت استفاده در صنایع دیگر می‌شود. به گونه‌ای که استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری موجب تولید آبی می‌شود که می‌توان از آن در پرورش دام و طیور استفاده کرد و درنتیجه از این طریق در مصرف آب صرفه‌جویی کرد.

تصفیه فاضلاب مرغداری

کاربرد و مزایای پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری

همانطور که اشاره کردیم پساب فاضلاب مرغداری، علاوه‌بر اینکه می‌تواند خطری جدی برای محیط زیست باشد، می‌تواند مشکلات متعدد دیگری را نیز به بار آورد. با این وجود تصفیه فاضلاب مرغداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. که جهت انجام این کار از پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری استفاده می‌شود. بنابراین پکیج تصفیه‌کننده فاضلاب مرغداری‌ علاوه‌بر اینکه در مرغداری‌ها کاربرد دارد، در کارخانه‌های پرورش دام و طیور و دامپروری‌ها نیز کاربرد دارد. مزایای استفاده از این پکیج نیز به شرح زیر می‌باشد:

  • کاهش زباله‌ و مواد آلی در فاضلاب.
  • جلوگیری از آلودگی و آسیب‌دیدگی محیط زیست.
  • امکان استفاده از پساب فاضلاب مرغداری به عنوان کود.
  • استفاده از آب بازیافت شده برای پرورش دام و طیور و مصارف دیگر.
  • جلوگیری از هدررفت آب و کاهش هزینه‌های تامین آب.
  • امکان تخلیه کردن پساب تصفیه شده فاضلاب مرغداری در آب‌های سطحی.
  • جلوگیری از آلوده شدن آب‌های سطحی.

تجهیزات پکیج تصفیه‌ فاضلاب مرغداری

این پکیج از یکسری تجهیزات ثابت شامل: آشغال‌گیر، چربی‌گیر و مخازن متعادل‌کننده تشکیل شده است. که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

آشغال‌گیر، حذف‌کننده جامدات معلق در فاضلاب

یکی از مهم‌ترین تجهیزات پکیج که برای تصفیه کردن پساب مرغداری‌ها اول از همه از آن استفاده می‌شود، آشغال‌گیر است. همانطور که از نام آشغال‌گیر پیداست جهت حذف جامدات معلق در فاضلاب مرغداری‌ها از آن استفاده می‌شود. آشغال‌گیر دارای یک توری است که اجازه ورود جامدات به مراحل بعدی تصفیه فاضلاب را نمی‌دهد. به گونه‌ای که جامدات فاضلاب مرغداری در همان ابتدای کار با استفاده از آشغال‌گیر از پساب فاضلاب جدا شده و به صورت جداگانه تخلیه خواهند شد. کاربرد جامداتی که از فاضلاب مرغداری‌ها جدا شده و تخلیه می‌شوند در فراهم ساختن کود زمین‌های کشاورزی است.

چربی‌گیر، جداکننده چربی‌های فاضلاب

پس از اینکه جامدات موجود در فاضلاب مرغداری با استفاده از آشغال‌گیر از پساب فاضلاب جدا شدند. نوبت به جداسازی چربی‌های موجود در فاضلاب است که این کار توسط تجهیزاتی به نام چربی‌گیر انجام می‌شود. چراکه فاضلاب مرغداری‌ها حاوی مقدار زیادی چربی است. که علاوه‌بر افزایش بار آلی فاضلاب، موجب گرفتگی و همچنین نشتی لوله‌های فاضلاب می‌شود. جالب است بدانید که از چربی جدا شده در پروسه تصفیه فاضلاب مرغداری در بیوسل‌های سوخت طبیعی برای تولید انرژی استفاده می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری، تولید انرژی است.

مخازن متعادل‌کننده، یکسان‌سازی مولفه‌های فیزیکی

زمانی که پساب فاضلاب مرغداری از چربی‌گیر عبور می‌کنند دچار سرعت، دما و فشار متفاوتی است. به همین دلیل در پروسه تصفیه فاضلاب مرغداری بعد از مرحله چربی‌گیری، پساب فاضلاب وارد مخازن متعادل‌کننده می‌شود. این مخازن پساب فاضلاب مرغداری را از نظر تفاوتی که در میزان سرعت، دما و فشار آن‌‌ها وجود دارد یکسان‌سازی می‌کنند.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت