چرا نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب مراکز خرید ضروری است؟


پکیج تصفیه فاضلاب مراکز خرید
5/5 - (1 امتیاز)

مجتمع های تجاری و اداری امروزه یکی از مهمترین محیط هایی هستند که سهم عمده ی فاضلاب های تولیدی به آن ها اختصاص دارد. فاضلاب ها در دنیای امروزی یکی از منابع مهم برای تامین آب محسوب می شوند و می توانند در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند با تولید انواع پکیج تصفیه فاضلاب مراکز خرید می توانند از هدر رفتن میزان زیادی آب جلوگیری کنند. در نظر داشته باشید فاضلاب هایی که حاصل از فعالیت های انسانی هستند به نام فاضلاب بهداشتی نیز شناخته می شوند. این پساب ها می توانند در نتیجه شست و شو اعم از ظروف، لباس، استحمام و غیره حاصل شوند.

این موارد در مجموعه های مختلف منجر به تولید حجم عظیمی از فاضلاب های انسانی – بهداشتی می شوند. مراکز خرید نیز یکی از مجموعه هایی است که از فاضلاب آن می توان میزان زیادی آب برای مصارف مختلف تصفیه کرد. در ساختمان های تجاری و مراکز خرید فاضلاب تولیدی می تواند حاصل شستشوی ظروف، ساختمان، دستشویی و نظافت باشد. همین میزان مصرف آب نیز اگر به چرخه مجدد مصرف بازگردد، می تواند برای قسمت های مختلفی استفاده شود. یکی دیگر از مواردی که می توانند از منابع تولید فاضلاب محسوب شوند، این است که برخی مراکز خرید مجهز به رستوران و کافی شاپ هستند. این مجموعه ها نسبت به مراکزی که دارای رستوران یا خدماتی از این قبیل نیستند، فاضلاب بیشتری تولید می کنند و در نتیجه می توان از این فاضلاب ها آب بیشتری وارد چرخه کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب مراکز خرید

دلایل نیاز به پکیج های تصفیه فاضلاب مراکز خرید

پکیج های تصفیه فاضلاب بنا بر دلایل مختلفی احداث می شوند. امروزه بنا بر دستور سازمان های مربوطه و به دلیل کمبود منابع آب می توان گفت نصب و راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب یک امر ضروری است. آب هایی که حاصل از تصفیه فاضلاب مراکز خرید هستند، برای مصارف مختلفی استفاده می شوند. بنا بر دلایل مختلفی نیاز به پکیج تصفیه فاضلاب مراکز خرید وجود دارد، که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخی مراکز خرید به دلیل بزرگی و وسعتی که دارند در بیرون از شهر احداث شده اند، که نیاز مبرم به راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب پیدا می کنند. سعی کنید از پکیج های تصفیه فاضلاب متناسب با ابعاد و دبی فاضلاب استفاده کنید.
  • منابع آب محدودیت دارند و می توان برای آبیاری فضای سبز از پساب های تصفیه شده استفاده کرد.
  • در مکان هایی که دورتر از شهر وجود دارند، شبکه های جمع آوری فاضلاب احداث نمی شوند. به همین دلیل پکیج های تصفیه فاضلاب می توانند یک گزینه مناسب برای این موارد باشند.
  • طبق مقررات زیست محیطی، شهرداری یا برخی سازمان های مربوطه، مراکز و مجموعه های مختلف را ملزم می کنند که از پکیج های تصفیه فاضلاب استفاده کنند.
  • منابع آبی بسیار محدود هستند و با تصفیه فاضلاب و پساب ها می توان برای محیط ها و مصارف مختلف آب فراهم کرد.
پکیج های پیش ساخته تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب و فرآیند های مورد استفاده در آن ها

فرآیند هایی که در پکیج های تصفیه فاضلاب انجام می شوند به عوامل مختلفی بستگی دارند. از جمله این موارد می توان به دلایل زیر اشاره کرد:

حجم فاضلاب: یکی از عوامل مهمی که بر روی ابعاد و اندازه پکیج های تصفیه فاضلاب تاثیر دارد، حجم پساب های تولیدی از مراکز تجاری است. این مورد به مصرف آب و همچنین تعداد افراد حاضر و شاغل در یک مکان بستگی دارد. از طرفی تعداد افرادی که به یک مرکز خرید به عنوان مشتری مراجعه می کنند، نیز بر روی میزان تولید حجم فاضلاب تاثیر دارند. ظرفیت استاندارد پکیج را باید با توجه به میزان فاضلاب تولیدی و همچنین تعداد نفرات حاضر در یک مکان در نظر گرفت.

از دیگر مواردی که بر روی طراحی و تولید پکیج های تصفیه فاضلاب تاثیر دارد، کیفیت فاضلاب است. کیفیت فاضلاب بستگی به فعالیت های انسانی دارد که در یک شهر انجام می شود. این فاضلاب ها تعیین کننده کیفیت پساب های موجود هستند. آلاینده ای که در پساب های تولیدی وجود دارد تقریبا در بیشتر مکان و موقعیت ها یکسان است. حجم مصرفی با توجه به فرهنگ سازی که در مکان ها و حتی کشور های مختلف وجود دارد، تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت فاضلاب و حجم آن دارد.

تصفیه فاضلاب با فرآیند های مختلفی انجام می شود. اگر فرآیند تصفیه فاضلاب به درستی انجام نشود می تواند باعث هدر رفتن هزینه های بسیاری شود. از طرفی فرآیند های تصفیه اگر به درستی انتخاب نشوند، عملیات تصفیه به درستی انجام نمی شود و می تواند بر روی کیفیت آب حاصل تاثیر سوئی داشته باشد.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت