تصفیه فاضلاب با روش USBF مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب به روش USBF


تصفیه فاضلاب به روش USBF

فاضلاب و پساب ها در صنایع و کسب و کار های مختلفی تولید میشوند. میتوان گفت فاضلاب ها یکی از مهمترین منابع تامین آبی محسوب می شوند. که با روش های مختلفی، میتوان آن ها را تصفیه و مجددا استفاده کرد. فرآیند های هوازی و بی هوازی بسیاری در تصفیه فاضلاب و پساب ها به کار گرفته می شوند. این فرآیند و روش ها میتوانند مواد و آلاینده های بسیاری را از فاضلاب ها حذف کنند. که روش USBF یکی از آن ها است.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد انواع پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF و فرآیند انجام آن توضیحاتی ارائه دهیم. فرآیند USBF یک روش بیولوژیکی در تصفیه فاضلاب و پساب محسوب می شود. این فرآیند می تواند به دو روش هوازی و بی هوازی انجام شود. روش تصفیه در فرآیند USBF به صورتی است که میکروارگانیسم های بی هوازی می توانند عملیات هضم را در ساعات معینی انجام دهند. این فرآیند در زمان عبور فاضلاب از مخازن بی هوازی انجام می شود.

در این عملیات بخش عمده ای از مواد آلی که هضم شده اند در اثر این واکنش ها به آب، دی اکسید کربن، سولفات، نیترات و غیره تبدیل میشوند. در این روش مواد معلقی که در فاضلاب و پساب ها وجود دارد به صورت لجن در می آید. که در مراحل بعدی این مواد دوباره تجزیه می شوند. البته ممکن است این مواد ته نشین شوند. در این صورت مواد معلق از فاضلاب جدا می شوند.

تصفیه فاضلاب به روش USBF

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF

تصفیه فاضلاب و پساب ها به روش های مختلف بیولوژیکی انجام می شوند. در پاراگراف قبلی اشاره شد که این فرآیند می تواند به صورت هوازی و بی هوازی انجام شود. روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی توسط میکروارگانیسم های مختلفی انجام می شوند.

  • این سیستم تصفیه فاضلاب که به صورت پکیج برای مجموعه های مختلفی ارائه میشود. که هزینه طراحی و ساخت آن خیلی بالا نیست. از طرفی با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF در حالت کلی هزینه های ساخت کاهش پیدا می کنند.
  • این سیستم تصفیه فاضلاب به صورتی طراحی و تولید می شود که به ندرت نیاز به تعمیرات و نگهداری پیدا می کند. در نتیجه می توان گفت که هزینه های تعمیرات و نگهداری در پکیج های ساخته شده با این روش تا حد بسیاری کاهش پیدا می کنند.
  • از مزایای مهمی که در تصفیه فاضلاب و پساب ها حائز اهمیت است، راندمان و بازدهی بالای آن است. روش USBF از جمله روش هایی است که راندمان کاری آن بسیار بالا است.
  • پکیج هایی که با این روش طراحی و تولید می شوند به این صورت است که در نتیجه، لجن بسیار کمی تولید می شود.
  • از دیگر مزایای مهم این روش تصفیه فاضلاب که به خصوص برای موقعیت های مکانی سر بسته بسیار اهمیت دارد، عدم انتشار بو است. استفاده از این روش باعث می شود که بوی فاضلاب و پساب در محیط منتشر نشود.
  • این روش تصفیه فاضلاب در برابر شوک های هیدرولیکی مقاومت بالایی دارد. انواع پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF میتوانند در تصفیه انواع فاضلاب ها اعم از فاضلاب های بهداشتی، انسانی، صنعتی و غیره مورد استفاده قرار بگیرند.

تصفیه فاضلاب با روش USBF

پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF یک روش لجن متعارف است. که برای حذف مواد زاید و آلاینده از پساب های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند تصفیه مراحل مختلفی دارد و لجن مازاد تولیدی به مخازن بی هوازی باز می گردد و به صورت لجن فعال عمل می کند. پساب و فاضلاب های تصفیه شده معمولا کلرزنی می شوند. بعد از آن به بیرون تصفیه خانه ریخته می شوند.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب با روش USBF برای تصفیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی بسیار مناسب است. در سیستم تصفیه فاضلاب USBF فاضلاب و پساب ها در ابتدا به مناطق بی هوازی وارد می شوند. در این قسمت با فاضلاب بازگشت داده شده از مخازن ته نشینی، ترکیب می شوند. پس از این فرآیند ها فاضلاب و پساب ها وارد مراحل زلال سازی می شوند و این مرحله پس از بخش هوادهی است.

در این قسمت که بستر لجن است، لخته های لجن جذب می شوند. آب از فیلتر لجن عبور می کند. پس از عبور از  این مراحل، جداسازی انجام می شود. در این مرحله آب تمیز که بر روی سطح است، توسط لاندر جمع می شود و سپس از سیستم خارج می گردد. در نهایت در چرخه داخلی تصفیه فاضلاب، لجن فعال که در کف زلال ساز جمع می شود به بخش بی هوازی در قسمت ورودی بیوراکتور برگشت داده می شود.

برای مشاوره رایگان راجع به تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. شرکت بنیان آب ارائه دهنده خدمات مختلف تصفیه آب و فاضلاب مانند: بهره برداری، ساخت، تامین و مشاوره با رزومه درخشان پاسخگو شما است.

02126240128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب سایت